Realizace TV rozvodů - STA a CATV

STA - společné televizní antény - zařízení pro příjem TV větším počtem účastníků jednoho objektu - typicky bytové domy, hotely, penziony,...


CATV/TKR - televizní kabelový rozvod - příjem a rozvod TV signálů pro velký počet objektů

Naše společnost již od roku 1999 realizuje instalace a modernizace STA a TKR. V současné době používáme zařízení od osvědčených firem v oboru - ALCAD (zesilovače, transmodulátory, antény, MPEG regenerátory), SPAUN (zesilovače, multiswitche), EMP (satelitní multiswitche), IKUSI (MPEG regenerátory, zesilovače, MPEG modulátory) a TELEVES (transmodulátory)

Rozvod analogového signálu -  dnes se již téměř nepoužívá, zůstává a je udržován jen na velkých rozvodech, typicky hotelech a penzionech, kde se vyskytuje větší množství starších televizorů. Nové montáže se již neprovádí. Výjimkou jsou jen rozvody z analogových kamer, např. kamery snímající vchod do objektu, parkoviště apod...

Přímý rozvod digitálního signálu - dnes jednoznačně vede a je základní položkou při zpracování signálu. Signál z antény se zesílí na požadovanou úroveň (případně se provede konverze z vysokých kanálů na začátek pásma) a pustí se do rozvodu.

Příjem sat.signálu - přímý rozvod - rozvádí se signál satelitní mezifrekvence z požadovaného počtu družic, uživatel je vybaven sat.přijímačem s dekodovací kartou požadované služby.

Příjem sat.signálu - transmodulace - sat.signál se převede do analogu (transmodulátor DVBS/S2 do PAL), co modul, to jeden program, v případě kodovaného programu ještě karta. Modernější a efektivnější způsob je transmodulace DVBS/S2 do DVBT. ZDe se ze staelitního signálu vytvoří běžný DVBT multiplex, je zachována kvalita obrazu a všechny další služby (EPG, TXT,..) a stanice se ladí stejně jako jiné stanice a jsou v jednom seznamu s ostatními programy. Převést lze min.3 kodované programy, nebo 3-7 programů nekodovaných. Typicky se převádí slovenské programy v místě, kde není možný příjem pozemní.

 

TransmodulátorTransmodulátor Televés 5631, pro převod nekódovných satelitních programů včetně HDTV v normě DVBS/S2 do jednoho kanálu DVBT

Pro kodované programy je modul 5633, který obsahuje CI slot pro vložení dekodovacího modulu s kartou

Alternativně je možné použít i vícetunerové transmodulátory pro případ, že se požadované stanice  nacházejí na více transpondérech satelitní družice.

Transmodulátory se nastavují relativně levným programátorem. Je možné je zapojit na dohledový modul CTC a tak provádět kontrolu a většinu nastavení na dálku přes internet nebo GSM

 

 

 

Pro případ, že v STA nebo TKR je velké množství TV s MPEG2, je možné do headendu hlavní stanice doplnit modul IKUSI pro převod stanic z MPEG4 do MPEG2 (vzhledem k nižší kompresi většinou nelze převést všechny programy).

 Transkodér HTL-TT2 provádí konverzi čtyř TV programů ve standardu DVB-T/T2 s kódováním MPEG4 (HD&SD) do výstupu DVB-T nebo DVB-C s kódováním MPEG2 (SD, 720x576i). HTL-TT2 umožňuje použití stávajících MPEG2 televizorů pro příjem programů, jejichž signál je dostupný pouze ve standardu MPEG4. Typicky se jedná o programy transmodulované z DVB-S2 (např. ČT 1 HD, ČT SPORT HD, PRIMA HD …)

Použití transkodéru:

1) Hotely, penziony, nemocnice a podobné systémy STA s velkým množstvím připojených TV. Tyto subjekty nemusí nárazově investovat do výměny stávajících MPEG2 televizorů, protože použití transkodéru prodlouží jejich morální životnost. Zařízení umožní rozložit investici do nových TV na delší období.

2) Hlavní stanice kabelových TV.

Nastavení HTL-TT2 se provádí přes www rozhraní a to buď lokálně (pomocí software Ikusi Headend Discovery) a nebo přes internet. • K dispozici je PID editor, umožňující vybrat jazykovou verzi TV programu. • Transkodér přenáší informace EPG (now/next). • Transkodér zachovává korektní formát obrazu (16:9/4:3)

 

Cena : 34 560Kč bez DPH

Radomír Kovář
Žďárná 178
679 52

Tel.: +420 530 334 884
Příjem zakázek: +420 607 771 706

e-mail: anteny@fantomas.cz
e-mail: servis@fantomas.cz

antsat_30.jpg, 5 kB
Novinky a aktuality
23.4.2019
Problémy s MUX1 ČT na vysílači Boskovice-Čížovky.více informací
Vážení zákazníci
Vážení zákazníci, vzhledem k extrémnímu množství práce se mohou termíny nových zakázek posunout až ke konci května více informací

Vymemujeme.cz - Matrace zaručující klidný spánek - Autopůjčovna nabízející dlohodobé pronájmy


Doporučujeme :