MULTIPLEX RS8 - pozemní (DVB-T) příjem Sport5, NOE, ÓčkoExpres

Tento multiplex obsahuje aktuálně (16.11.2014) 4 stanice. V současné době se údajné pokrytí území ČR pohybuje k max. 50procentům. Pro příjem je opět více než jindy nutná správně nainstalovaná klasická anténa, nasměrovaná na odpovídající vysílač a digitální přijímač (set-top-box) nebo nová TV s digitálním tunerem.

Síť má,stejně jako MUX RS7  jen několik vysílačů a dokrývačů poměrně nízkých výkonů a problematického umístění - většinou koty s nízkou nadm.výškou.  Pro příjem bývý potřeba instalace další antény, neboť příjem je nutné realizovat z jiného vysílače než MUX1-3. Příjem samotný je rovněž bezplatný. Střed Moravy je opět zcela nepokrytý a síť vysílačů je ve finální podobě. Jde o vysílče pro velká města a jejich blízké okolí.

Příjem je opět možný jen na výhodněji položených vyvýšených lokalitách nebo na místech z výhodným terénním profilem. Modulační parametry jsou nastaveny s ohledem na max.možnou kapacitu, pro šíření signálu jsou hraniční - příjmu může vadit i odraz od vzdálenější překážky.

Multiplex nyní obsahuje tyto programy  :

Sport5, NOE, OčkoExpres, TV8, Regionalni TV, Barrandov family, Šlágr2, TV BRno

Parametry multiplexu
Šířka pásma 8 MHz, modulace 64QAM, GI 1/32, FEC 3/4

Základní vysílače, přijímatelné v našem regionu :

Brno Barvičova  - kanál 25, vertikální, 1kW (oproti 10kW MUX1-3)

Olomouc  - kanál 52

Mikulov  - Děvín - kanál  51 horizontální , výkon 5kW (oproti 25kW MUX1-2). Vzhledem k příznivému terénímu profilu je možný příjem tohoto vysílače u výše položených obcí Blanenska. Ovšem pozor - signál je rušen vysílačem Praděd na stejném kanále - např. v obci Benešov u Boskovic)

Přijem v Blansku - místy  kanál  25 z Brna a Kanál 51 u Děvína. Kanál 51 lze na vyšších místech příjímat i v Rájci a Doubravici

Příjem v Boskovicích - nelze
Radomír Kovář
Žďárná 178
679 52

Tel.: +420 530 334 884
Příjem zakázek: +420 607 771 706

e-mail: anteny@fantomas.cz
e-mail: servis@fantomas.cz

antsat_30.jpg, 5 kB
Novinky a aktuality
23.4.2019
Problémy s MUX1 ČT na vysílači Boskovice-Čížovky.více informací
Vážení zákazníci
Vážení zákazníci, vzhledem k extrémnímu množství práce se mohou termíny nových zakázek posunout až ke konci května více informací

Vymemujeme.cz - Matrace zaručující klidný spánek - Autopůjčovna nabízející dlohodobé pronájmy


Doporučujeme :