MULTIPLEX RS7 - pozemní (DVB-T) příjem HD kanálů ČT a Retromusic

Tento multiplex obsahuje aktuálně (5.7.2013) 3 stanice ČT v HD rozlišení, 1 kanál v SD rozlišení ČTD/Art  a 1 komerční stanici.  V současné době se údajné pokrytí území ČR pohybuje k max. 60procentům. Pro příjem je opět více než jindy nutná správně nainstalovaná klasická anténa, nasměrovaná na odpovídající vysílač a digitální přijímač (set-top-box) nebo nová TV s digitálním tunerem.

Síť má,stejně jako MUX4  jen několik vysílačů a dokrývačů poměrně nízkých výkonů a problematického umístění - většinou koty s nízkou nadm.výškou.  Pro příjem bývý potřeba instalace další antény, neboť příjem je nutné realizovat z jiného vysílače než MUX1-3. Příjem samotný je rovněž bezplatný. Střed Moravy je opět zcela nepokrytý a budování vysílačů se zastavilo. I dle značně přehnané mapy pokrytí je střední Morava nepokrytá.

Příjem je opět možný jen na výhodněji položených vyvýšených lokalitách nebo na místech z výhodným terénním profilem. Modulační parametry jsou nastaveny s ohledem na max.možnou kapacitu, pro šíření signálu jsou hraniční - příjmu může vadit i odraz od vzdálenější překážky.

Multiplex nyní obsahuje tyto programy v SD rozlišení + HD rozlišení :

ČT1 HD, ČT2 HD, ČT4 HD a v SD rozlišení ČTD/Art ,  Retro musicTV, Kinosvět

Parametry multiplexu
Šířka pásma 8 MHz, modulace 64QAM, GI 1/16, FEC 5/6

Základní vysílače, přijímatelné v našem regionu :

Brno Jihlavská  - kanál 47

Jihlava Větrný Jeníkov - kanál 50

Olomouc Slavonín - kanál 50

Přijem v Blansku - nejlépe kanál 47 z Brna. Mírně lepší úroveň a parametry signálu oproti MUX4 z Brna na K46 a kanál 50 z Veselice. Oproti MUX4 jsou parametry RS7 výrazně lepší.

Příjem v Boskovicích - velmi problémový, jen na vhodně orientovaných lokalitách (podrobnosti o pokrytí Boskovic v sekce Novinky)


Radomír Kovář
Žďárná 178
679 52

Tel.: +420 530 334 884
Příjem zakázek: +420 607 771 706

e-mail: anteny@fantomas.cz
e-mail: servis@fantomas.cz

antsat_30.jpg, 5 kB
Novinky a aktuality
Změna adresy prodejny Blansko
POZOR - měníme adresu prodejny v Blansku. Nové prosotry v přízemí s vlastním parkovištěmvíce informací
1.11.2016
Ukončení vysílání Rakouských kanálů v DVBT, přechod na DVB-T2 a kodování téměř všech programůvíce informací

Vymemujeme.cz - Matrace zaručující klidný spánek - Autopůjčovna nabízející dlohodobé pronájmy


Doporučujeme : Laminátové podlahy . Kvalitní čaje na ráno. Autopůjčovna Praha s vícemístnými vozy. Kvalitní náramky akce . Levná zábavní pyrotechnika . Centrální vysavače Disan. Ohňostroje a dětská pyrotechnika. Centrální vysavače usnadní a zrychlí úklid