Instalace kamerových systémů
Zabýváme se instalacemi kamerových systémů. Nainstalujeme systém s jednou kamerou např. pro sledování vstupu do domu, tak i rozsáhlý systém s desítkami kamer po celé výrobní hale a přilehlých prostorách.

Navrhneme optimální řešení dle Vašich požadavků. Kamerové systémy lze pořídit v obrovském cenovém (ale i kvalitativním) rozpěti. Instalujeme kvalitní analogové kamery s rozlišením větším než 650TV řádků, stejně jako IP kamery s HD rozlišením. Součástí kamerového systému dále může být i zařízení pro záznam - síťový rekordér (DVR/NVR). Ke kamerovému systému je možné přistupovat odkudkoliv přes internet a dnes již i přes mobilní aplikace a chytré telefony.
Nabídneme Vám kamerový systém dle Vašich požadavků. Může jít o jednoduchý systém s jednou či několika kamerami bez záznamu - např. pro sledování vstupních dveří rodinného domu, dílny, skladu, dětského hřiště u bytového domu apod.... Kamery takto můžete sledovat na Vašem počitači, mobilu, ale i na běžném televizoru jako další TV stanici (analog i DVBT).
Obraz z více kamer


Na obrazku vyse je obraz az ze 4 kamer a 2 ruznych objektu. Neni problem pres LAN nebo internet zpristupnit i nekolik objektu na jednu obrazovku. Sledovani je mozne pres webovy prohlizec, ale i pres pripravenou aplikaci, plne v cestine. Není pak problém mít na jedné obrazovce obraz z kamer i z pobocek nekolik stovek km vzdalenych. Naroky na přenosovou kapacitu nejsou nijak vysoké - stačí linka do 2Mbit/s, což při dnešních rychlostech není problém. Na obrázku výše jde o běžné analogové kamery kamery s 600TV řádky

-> Víte že : jsou obrovské rozdíly v kvalitě kamer ? Nejen v rozlišení, ale i životnosti snímacího čipu a IR podsvitu ? A přitom i kvalitní kamerový systém dnes není otázkou stovek tisíc ?
Nejlevnější analogové kamery mají rozlišení jen 380TV řádků. Jsou velmi levné, několik stokorun, ale obraz je bez detailu. Dnes jsou běžné kamery s rozlišením 600-750 TV řádků, které již poskytují velmi kvalitní obraz, navíc mají IR přísvit a fungují i v úplné tmě. Pro běžné nenáročné montáže např. na rodinný dům apod.. stačí kamery 420-600TV řádků, ale např. na sledování skladů, kontrolu výroby apod... doporučujeme kamery min. 600 řádků. Samozřejmě záleží na nárocích a požadavcích zákazníka, ale také na ceně, kterou je zákzaník ochoten invetovat.

Do fotogalerie jsme dali několik obrázků z různých kamer a budeme je průběžně doplňovat. Můžete se tak podívat na reálný obraz z různých lokalit a pracovních podmínek různých druhů kamer.

-> Víte že : každý kamerový systém, kde dochází ke snímání prostranství nebo prostor, kde se vyskytují cizí lidé a dochází k ukládání dat - záznamu - musí být registrován na úřadu pro ochranu osobních údajů ? I s touto registrací Vám pomůžeme ! 

V podstatě dnes je na výběr ze tří druhů kamerových systémů :

1/ Nejstarší je analogová technologie. Její limity jsou především v dosažitelném rozlišení, ale díky své vysoké citlivosti na světlo a cenové dostupnosti patří stále mezi hodně oblíbené kamerové systémy. Hodí se všude tam, kde stačí mít základní přehled o pohybu nebo situaci, není vyžadován detailní záběr s vyským rozlišením. Vzhledem k jednoduchosti jde o extrémě spolehlivé a bezúdržbové kamery. Instalace je při menším rozsahu celkem levná, nejsou potřeba žádné aktivní prvky. Výhodou je, že pro zobrazení obrazu z těchto kamer stačí jakýkoliv televizor, obraz je možné sledovat v podstatě na čemkoliv. Pokud není potřeba záznam, stačí připojit i běžný televizor.

2/ IP technologie jsou žádané právě pro své vysoké rozlišení, díky čemuž ale vyžadují větší kapacitu pro ukládání dat (HD obraz zabírá více místa). Pro instalaci je nutné znát problematiku LAN sítí, IP protokolu a jsou potřeba aktivní prvky (switche). Instalace kabeláže je náročnější a dražší. Ovšem ve velkých firmách s rozsáhlou IT infrastrukturou může při vhodném návrhu vycházet kabeláž i výrazně lépe než u analog/AHD techniky - využijí se např. stávající switche v jednotlivých úsecích, místa s velkými datovými toky se dají propojit optickými kabely, díky tomu může být i páteřní rozvod odolný proti přepětí a optický kabel se může vést i v souběhu s kabely silovými, takže není např. nutné budovat novou kabelovou trasu

3/ AHD technologe - označovaná jako analogHD, s rozlišením až do Full HD 1080p. Jde ale pouze o analogový přenos digitálního signálu po koaxiálním kabelu až do vzdálenosti 500m. Instalace tohoto kamerového systému je stejně jednoduchá jako u Analogových systémů, můžete dokonce využívat video baluny pro přenos po UTP kabelu (maximálně na 100m). Kabeláž je tedy poměrně snadná, po jednom UTP kabelu lze zapojit dle vzdálenosti 2-3 kamery+napájení. AHD systém je zpětně kompatibilní s analogovými kamerami, proto je tento systém vynikající volbou jak upgradovat stávající analogový systém. Vymění se pouze DVR za hybridní, ponechají se původní analogové kamery, které zatím vyhovují a může se přidávat nové AHD kamery až do Full HD rozlišení. Takto je možné vytvořit hybridní systém s minimálními investicemi a možností výměny lepších kamer i do budoucna.

Obraz z AHD kamery 720p
Obraz z IP kamery 720pObraz AHD a IP kamery 720p z nedávné instalace. Snímky jsou zmenšeny a odstraněny indicie místa instalace. Snímky pořízeny instalačním měřicím přístrojempři montáži kamer.

 

Radomír Kovář
Žďárná 178
679 52

Tel.: +420 530 334 884
Příjem zakázek: +420 607 771 706

e-mail: anteny@fantomas.cz
e-mail: servis@fantomas.cz

antsat_30.jpg, 5 kB
Novinky a aktuality
23.4.2019
Problémy s MUX1 ČT na vysílači Boskovice-Čížovky.více informací
Vážení zákazníci
Vážení zákazníci, vzhledem k extrémnímu množství práce se mohou termíny nových zakázek posunout až ke konci května více informací

Vymemujeme.cz - Matrace zaručující klidný spánek - Autopůjčovna nabízející dlohodobé pronájmy


Doporučujeme :