MONTÁŽE LAN a IT TECHNOLOGIÍ

Naše společnost zajistí kompletní dodávku všech souvisejících prací, tak, aby se investor nemusel starat o cokoliv navíc. Jen stačí sdělit požadavky, vypracujeme nabídku, provedeme objednané práce v daném termínu - termíny vždy dodržíme ! - a jeli to nutné, necháme vypracovat irevizní zprávu. Zajistíme a provedeme všechny nutné práce od přípravných stavebních prací - drážkování, sekání, lištování - až po dodávku a konfiguraci aktivních prvků sítě (servery, diskové stanice, NVR,  switche, accespointy). Několik instalací můžete shlédnout v galerii

Je nám jasné, že jiné požadavky a možnosti bude mít malá firma s jedním či několika málo počítači a jiné požadavky bude mít společnost s mnoha pobočkami. Pro každého najdeme optimální řešení s ohledem na spolehlivost, požadované funkce a cenu. Vymyslíme řešení na míru za přijatelných podmínek. Majitel společnosti má dlouholetou praxi jako IT pracovník - správa sítí Novell a Linux, programátor databázových systémů. Sami jsme autory účetních a pokladních systémů, používaných v naší společnosti. Můžeme tak využít bohatých zkušeností s vývoje a administrace systémů. Každý systém je nutné správně navrhnout a použít vhodných komponent. Nedávno jsme sesetkali s instalací IP kamer, lokalní sítě a veřejné WiFi na provozovně (nyní již našeho zákazníka). Samotná instalace byla provedena tak, že IP kamery nenahrávaly, Wifi sice fungovala, ale návštěvník se klidně dostal do celé sítě včetně pokladny !!! a na routerech byla defaultní hesla. Jak málo stačilo, aby majitel firmy přišel o data !

Při montážích používáme prvky struktorované kabeláže renomovaných výrobců - kabely Belden, Solarix, Acome, pasívní prvky jakou jsou zásuvky a patchpanely od výrobců Solarix a Panduit, RACK skříně značky Conteg. Aktivní prvky sítě používáme dle nároků zákazníka - od levných,ale spolehlivých switchů a accespointů TPLINK až po switche Linksys,EdgeCore či CISCO.

Velmi důležitou složkou sítí jsou dále datová uložiště a servery. Pro malé firmy často vyhoví NAS disky např. spolehlivé značky jako je Synology pro jednoduchý fileserver, ale dodáme i výkonné servery s operačním systémem Linux nebo WindowsServer aktuální verze. Pro vzdálenou práci zajistíme licence a nainstalujeme terminálové servery.


                                                                                                 Několik prací z poslední doby
Server se systémem Linux a Sambou, určený pro provoz pokladního systému na prodejně s POS pokladnami a připravená dodá vka PC pokladen, serveru a příslušenství na instalaci. Malá firemní síť - jen několik PC a tiskárna, na 1.fotce -  takto to vypadalo před naší správou a na foto 2a 3 - po naší úpravě - doplněn RACK s patchpanelem, kde se zakončily všechna datová a tel.vedení, switch a router umístěn do RACKu, vedle RACKU je  fileserver se systémem Novell 4.10 (je to sice historie, ale firma má zaplacenou licenci a pro jejich požadavky to naprosoto postačuje, takže proč měnit za jiný (ostatně výměna za Linux a Sambu v budoucnu je možná) :
Puvodní provedení    Nový RACK se switchem Rozvaděč a server
Samozřejmostí je sepsání dokumentace, která obsahuje popis portů, zapojení kabeláže, přidělené Ip adresy na routerech a další údaje pro pozdější snadnou a rychlou správu systému. Na toto jsme dříve moc nedbali, ale vzhledem k počtu instalací a servisovaných sítí se to stává nezbytností - alespoň základní, správně vedená dokumentace výrazně šetří čas a prostředky zákazníků. 

Nepodceňujte ani údržbu o Vaši výpočetní techniku. Prach je nebezpečný, zhoršuje chlazení, tím se snižuje výkon CPU, zvyšují nároky na chlazení a výrazně se snižuje spolehlivost. Preventivní čištění počítačů, serverů a pokaladen se nevyplácí podceňovat. Doporučujeme min. 1xročně, v náročných podmínkách jako jous sklady, prodejny apod... i častěji. Je možné provést jak na dílně (při opravách se provádí standardně), tak i přímo u zákazníka - máme přenosný kompresor. Vysávání vysavačem je neúčinné! Takto vypadá PC po roce v kanceláři :

Radomír Kovář
Žďárná 178
679 52

Tel.: +420 530 334 884
Příjem zakázek: +420 607 771 706

e-mail: anteny@fantomas.cz
e-mail: servis@fantomas.cz

antsat_30.jpg, 5 kB
Novinky a aktuality
23.4.2019
Problémy s MUX1 ČT na vysílači Boskovice-Čížovky.více informací
Vážení zákazníci
Vážení zákazníci, vzhledem k extrémnímu množství práce se mohou termíny nových zakázek posunout až ke konci května více informací

Vymemujeme.cz - Matrace zaručující klidný spánek - Autopůjčovna nabízející dlohodobé pronájmy


Doporučujeme :